Svět J. K. Rowling rukou jiného autora

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 24. kapitola, 2/2

21. září 2017 v 20:10 | kikabu

24. kapitola, 2/2
Objeví se přede dveřmi a třikrát krátce zaťuká. Otevře jí pan Weasley a ptá se jí:

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 24. kapitola, 1/2

21. září 2017 v 20:06 | kikabu

24. kapitola, 1/2
Přijde pondělí a na to, že jsou prázdniny, vstává Trudy překvapivě brzo. Už v osm hodin se obléká a potichu schází dolů do přízemí Doupěte, kde na ni čekají George a Fred, se kterými jde dnes do práce. Ne, že by potřebovala nějaké zaměstnání, ale ráda se po onom krámku poohlédne. Fred jí dokonce slíbil komentovanou prohlídku a ona se už moc těší.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 23. kapitola, 2/2

10. září 2017 v 11:44 | kikabu

23. kapitola, 2/2
Ginny sedí na své posteli a s úsměvem čte dopis na růžovém papíře. Když vejde Trudy, Ginny se začervená a rychle schová dopis pod polštář.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 23. kapitola, 1/2

10. září 2017 v 11:42 | kikabu

23. kapitola, 1/2
Prázdniny sotva začnou a Trudy už odjíždí z domova pryč. V ruce třímá tmavomodrý kufřík, na sobě má modré šaty s bílými puntíky a na nohou páskové boty. Právě míří na konec města Teddington, kde bydlí. Projde kolem obchodu se zeleninou, přejde dlouhý most a zamíří do přírody. Její cíl je malý kopec, na němž stojí mohutný dub. Na dubu se houpe dětská houpačka, kterou však už léta nikdo nepoužil.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 22. kapitola

2. září 2017 v 13:13 | kikabu

22. kapitola
Ráno se Trudy probudí nevyspalá. Celou noc musí přemýšlet nejprve o ředitelově proslovu a poté i Helenině scéně. Usne až kolem čtvrté hodiny ráno a naspí asi jen tři hodiny. Po důkladném protažení se oblékne do mudlovského oblečení, které si připravila už večer předem, znovu uloží knihu Záhady kouzelnického světa do kufru a sejde do společenské místnosti. Když tam dorazí i její dva kamarádi, vyrazí na snídani.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 21. kapitola

27. srpna 2017 v 19:53 | kikabu

21. kapitola
Letošní konec školního roku se nese ve stejném zádumčivém duchu jako ten loňský. Jen s tou výjimkou, že letos potvrdilo přítomnost Pána zla i Ministerstvo kouzel. Sám Kornelius Popletal přiznal, že Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit se vrátil a že se mu podařilo se svými následovníky - Smrtijedy - na Ministerstvo proniknout. Válka je na spadnutí.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 20. kapitola

24. srpna 2017 v 17:37 | kikabu

20. kapitola
Nadejde červen a s ním i zkoušky NKÚ pro studenty pátého ročníku a zkoušky OVCE pro studenty ročníku sedmého. Trudy pomáhá svým dvěma kamarádům s přípravou, protože ona sama dělala zkoušky NKÚ už loni. Vylíčí jim většinu otázek a úkolů, které ji u zkoušek čekali, a naučí se s nimi i správné odpovědi, správné pohyby hůlkou a další věci.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 19. kapitola

22. srpna 2017 v 18:34 | kikabu

19. kapitola
Dnes je poslední květnová sobota a koná se závěrečný famfrpálový zápas Nebelvír - Havraspár. Červeno-žlutí už ovšem ve výhru famfrpálového poháru nevěří, protože Ronovi Wasleymu na postu brankáře se daří ještě méně, než kdy jindy.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 18. kapitola

19. srpna 2017 v 12:25 | kikabu

18. kapitola
Trudy sedí se svými přáteli u snídaně, právě dojídá kousek jablečného koláče, když vtom před ni jedna z poštovních sov upustí balík. Krabice velikostí odpovídající krabici na pánské boty, která je nedbale zabalena do žlutého papíru, dopadne kousek od Trudyina talíře s koláčem. Nedbale je balík zabalený proto, že už prošel rukama vyšetřovatelského sboru. Na papíru je zdobným rukopisem vykresleno Trudyino jméno. Trudy na nic nečeká a balíček rozbalí. Uvnitř je nový tmavomodrý hábit, nové černé boty, kniha Záhady kouzelnického světa a rozdělaný dopis. Trudy dopisní papír vyjme z obálky a čte:

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 17. kapitola

17. srpna 2017 v 19:31 | kikabu

17. kapitola
Trudy sedí v učebně a poslouchá nezajímavý výklad profesora Binnse. Bradu má podepřenou rukou, kouká skrz profesora na krb stojící za ním a myslí na Freda. Je jednou z mála, která ví, že dnes mají s Georgem něco plánu. Něco velkého. Něco jako konečné rozloučení se školou v Bradavicích a s těmi sedmi lety, co tu studovali.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 16. kapitola

15. srpna 2017 v 14:04 | kikabu

16. kapitola
Příštího dne se na zdech školy objeví nová vývěska - profesorka Umbridgeová nahradí profesora Brumbála ve funkci ředitele školy. Ovšem celá škola už dávno ví, že Brumbál utekl neznámo kam. Navíc vznikl ten hloupý vyšetřovatelský sbor složený ze studentů Zmijozelu. Pod záštitou profesorky Umbridgeové se starají o "bezproblémový chod školy" ovšemže podle měřítek samozvané ředitelky, mohou kterékoli koleji sebrat body a je jasné, že se této příležitosti chopí s největší vervou. Trudy se právě blíží ke dvojčatům Weasleyovým. Cestou potká několik studentů Zmijozelu a všichni na ni koukají jako na největšího třaskavého skvorejše, jakého kdy viděli.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 15. kapitola

13. srpna 2017 v 19:09 | kikabu

15. kapitola
Trudy vyběhne schody do Havraspárské věže, rychle přelétne pohledem tváře všech svých spolužáků ve společenské místnosti a, když nespatří osobu, kterou hledá, rozběhne se do své ložnice. Rozrazí dveře a spustí:

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 14. kapitola

11. srpna 2017 v 14:11 | kikabu

14. kapitola
Je prvního dubna - Apríl! I pod přísným dohledem profesorky Umbridgeové je třeba míti se na pozoru před rozpustilými vtipálky. Trudy sama vtípky nedělá, ale již několikrát se stala jejich obětí. Ve druhém ročníku jí dal někdo do postele bodláky a před rokem jí sebrali brýle, takže chodila celý den téměř slepá. Je přesvědčená, že strůjkyněmi těchto legrácek byly Cho a Marietta, ale nikdy jim to nemohla dokázat. Přece jen nejspíš patří do Havraspáru - Trudy o tom někdy pochybuje.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 13. kapitola

10. srpna 2017 v 12:16 | kikabu

13. kapitola
Milí rodičové,
o mé studium se nemusíte bát, snažím se. Je tu ovšem jedna věc, o které bych s vámi, hlavně s mámou, chtěla mluvit. Je to něco, co vám musím říct z očí do očí. V dopise by se o tom špatně psalo. Za měsíc a půl je naplánován další výlet do Prasinek, tak bychom se mohli sejít u Tří košťat. Co vy na to?
S láskou
Trudy

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 12. kapitola

4. srpna 2017 v 18:04 | kikabu

12. kapitola
Trudy se celý den nemůže soustředit na možná zajímavé výklady učitelů. Nedokáže ze sebe setřást nadšení, že se Fredovi povedlo promluvit si s Šedou dámou a že si s ní dnes v noci promluví i ona sama. Nemůže se dočkat toho, co se třeba dozví.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 11. kapitola

24. července 2017 v 20:51 | kikabu

11. kapitola
Fred tedy pomáhá Trudy najít Šedou dámu, ale to ho netrápí tolik, jako následný famfrpálový zápas Nebelvír - Mrzimor. Kvůli zákazu profesorky Umbridgeové nemůžou ani on a George ani Harry Potter hrát, a proto je musí nahradit Andrew Kirke a Jack Sloper jako odrážeči a Ginny jako chytač. Naneštěstí nejsou tak dobří jako původní sestava, proto mají z dalšího zápasu trochu strach. Nechtějí přeci prohrát se Zachariášem Smithem. A ještě k tomu všemu se Ronovi i přes velkou snahu na postu brankáře moc nedaří. Nejradši by z týmu odešel, ale Angelina mu to nedovolí.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 10. kapitola

18. července 2017 v 18:47 | kikabu

10. kapitola
Po chladném lednu přijde stejně chladný únor a s ním i výlet do Prasinek na svatého Valentýna. Trudy se při snídani omluví svým dvěma kamarádům Terrymu a Anthonymu, že dnes nepůjde do kouzelnické vesničky s nimi, a vypije poslední doušek čaje. S Fredem se má sejít po snídani přede dveřmi Velké síně, ale ještě předtím se musí teple obléknout a vybavit několika galeony. Když přiběhne do své ložnice, rychle si navlékne černý hábit, kolem krku omotá modro - šedou havraspárskou šálu a seběhne do společenské místnosti. Tam se usměje na sochu Roweny z Havraspáru a poté už zamíří zpátky k Velké síni.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 9. kapitola

11. června 2017 v 11:04 | kikabu

9. kapitola
Vánoce vystřídá Nový rok a ten zase den, kdy se všichni bradavičtí studenti vrací do školy čar a kouzel. Trudy se před vlakem na nádraží King's Cross rozloučí s rodiči a nastoupí do rychlíku. V jednom z kupé jí drží místo její přátelé Terry Boot a Anthony Golstein. Přivítají se a už za chvíli se vlak, ve kterém sedí, s cuknutím rozjede.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 8. kapitola

29. května 2017 v 20:32 | kikabu

8. kapitola
S prvním prosincovým týdnem přijde i první sníh. Bílá peřina zahalí přírodu kolem Bradavic a školu samotnou také. Špičky věží jsou jako pocukrované a na nádvořích jsou skrz prašan vyšlapané cestičky po procházejících studentech.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 7. kapitola

14. května 2017 v 13:13 | kikabu

7. kapitola
"Takže… No páni! Trudy!" vykřikne nadšeně Terry. Trudy je právě seznámila s obsahem dopisu od své matky.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 6. kapitola

2. května 2017 v 19:47 | kikabu

6. kapitola
Příštích několik týdnů je velmi složité domluvit další schůzky Brumbálovy armády. Težko se vymýšlí nějaký čas a termín pro tři koleje, z nichž každá má famfrpálový tým. Navíc nebelvírští teď trénují skoro každý den hlavně proto, aby v prvním letošním zápase porazili Zmijozel.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 5. kapitola

28. dubna 2017 v 21:50 | kikabu

5. kapitola
Trudy jde s Anthonym, Terrym a Michalem na hodinu astronomie, když vtom potkají Ginny. Ta se nejprve patřičně přivítá s Michaelem a pak jim vyloží, kdy a kde se bude konat první hodina praktické obrany proti černé magii. Kvůli Terrymu a Michaelovi to musí zopakovat několikrát, ale Trudy si je jistá, že ví, kam mají jít.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 4. kapitola

22. dubna 2017 v 11:32 | kikabu

4. kapitola
Trudy chce jak na Terryho tak na Anthonyho seslat Pórkové kouzlo. Koutkem oka sleduje Freda několik stolů od ní a, když se zvedne a zamíří k ní, v duchu zajásá. Jenže než stihne přijít a prohodit s ní pár slov, jsou tu její dva kamarádi. V tom momentě se Fred obrátí a vrací se zpět ke svému bratrovi. Trudy si odfrkne - oba dva by si ten pórek v uších zasloužili.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 3. kapitola, 2/2

18. dubna 2017 v 12:56 | kikabu

3. kapitola, 2/2
Vejdou dovnitř. Na první pohled se jim hostinec moc nezamlouvá. Zem je pokryta odpadky, v rozích jsou vidět pavučiny a páchne to tam plísní. Očima přelétnou skupinu lidí, která povětšinou zahrnuje nebelvírské studenty, sem tam je vidět i žlutá mrzimorská nebo modrá havraspárská šála.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 3. kapitola, 1/2

16. dubna 2017 v 8:51 | kikabu

3. kapitola, 1/2
Září uteče jako když luskneš prsty. Listí na stromech okolo Bradavic, dokonce i na vrbě mlátičce, žloutne a za několik týdnů se vybarví do červena. Jsou tu první deštivé dny a s nimi i první výlet do Prasinek. Všichni studenti se na něj nevýslovně těší. A několik z nich má v Prasinkách domluvené setkání.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 2. kapitola

14. dubna 2017 v 13:48 | kikabu

2. kapitola
Právě je čas snídaně. Všichni studenti Bradavic sedí ve Velké síni, každý u stolu své koleje. Trudy snídá spolu se svými nejlepšími kamarády Terrym Bootem a Anthonym Goldsteinem. Oba dva jsou o rok mladší než ona, ale to nic nemění na tom, že jsou nerozlučná trojice. Dřív se s nimi hodně přátelil i Michael Corner, jenže od té doby, co má dívku, ho vídávájí stále méně a méně.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 1. kapitola

4. dubna 2017 v 18:51 | kikabu

1. kapitola
"Tak podívejte se, já nechci, abyste ji uráželi!" řekne pevným hlasem Trudy. Sedí se svými spolužáky ve Velké síni u stolu své koleje. Právě je čas večeře a celý stůl je pokrytý velkým výběrem jídla a pití. Trudyina skupina tu byla mezi prvními a teď už je po jídle. Většina studentů Bradavic se do Velké síně teprve začíná shromažďovat.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: Prolog

3. dubna 2017 v 14:24 | kikabu

Měla bych začít několika slovy právě o této sérii a tak tedy začnu. Jak jistě víte, svět J. K. Rowling je svět Harryho Pottera a ten já jsem měla vždy velmi ráda. Začínala jsem u filmů a ti z vás, kteří můj blog sledují, jistě zaregistrovali, že jsem loni v létě přečetla i celou knižní sérii. A právě během toho čtení se mi začal v hlavě rodit příběh...
 
 

Reklama