Svět J. K. Rowling rukou jiného autora

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 10. kapitola

Úterý v 18:47 | kikabu

10. kapitola
Po chladném lednu přijde stejně chladný únor a s ním i výlet do Prasinek na svatého Valentýna. Trudy se při snídani omluví svým dvěma kamarádům Terrymu a Anthonymu, že dnes nepůjde do kouzelnické vesničky s nimi, a vypije poslední doušek čaje. S Fredem se má sejít po snídani přede dveřmi Velké síně, ale ještě předtím se musí teple obléknout a vybavit několika galeony. Když přiběhne do své ložnice, rychle si navlékne černý hábit, kolem krku omotá modro - šedou havraspárskou šálu a seběhne do společenské místnosti. Tam se usměje na sochu Roweny z Havraspáru a poté už zamíří zpátky k Velké síni.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 9. kapitola

11. června 2017 v 11:04 | kikabu

9. kapitola
Vánoce vystřídá Nový rok a ten zase den, kdy se všichni bradavičtí studenti vrací do školy čar a kouzel. Trudy se před vlakem na nádraží King's Cross rozloučí s rodiči a nastoupí do rychlíku. V jednom z kupé jí drží místo její přátelé Terry Boot a Anthony Golstein. Přivítají se a už za chvíli se vlak, ve kterém sedí, s cuknutím rozjede.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 8. kapitola

29. května 2017 v 20:32 | kikabu

8. kapitola
S prvním prosincovým týdnem přijde i první sníh. Bílá peřina zahalí přírodu kolem Bradavic a školu samotnou také. Špičky věží jsou jako pocukrované a na nádvořích jsou skrz prašan vyšlapané cestičky po procházejících studentech.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 7. kapitola

14. května 2017 v 13:13 | kikabu

7. kapitola
"Takže… No páni! Trudy!" vykřikne nadšeně Terry. Trudy je právě seznámila s obsahem dopisu od své matky.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 6. kapitola

2. května 2017 v 19:47 | kikabu

6. kapitola
Příštích několik týdnů je velmi složité domluvit další schůzky Brumbálovy armády. Težko se vymýšlí nějaký čas a termín pro tři koleje, z nichž každá má famfrpálový tým. Navíc nebelvírští teď trénují skoro každý den hlavně proto, aby v prvním letošním zápase porazili Zmijozel.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 5. kapitola

28. dubna 2017 v 21:50 | kikabu

5. kapitola
Trudy jde s Anthonym, Terrym a Michalem na hodinu astronomie, když vtom potkají Ginny. Ta se nejprve patřičně přivítá s Michaelem a pak jim vyloží, kdy a kde se bude konat první hodina praktické obrany proti černé magii. Kvůli Terrymu a Michaelovi to musí zopakovat několikrát, ale Trudy si je jistá, že ví, kam mají jít.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 4. kapitola

22. dubna 2017 v 11:32 | kikabu

4. kapitola
Trudy chce jak na Terryho tak na Anthonyho seslat Pórkové kouzlo. Koutkem oka sleduje Freda několik stolů od ní a, když se zvedne a zamíří k ní, v duchu zajásá. Jenže než stihne přijít a prohodit s ní pár slov, jsou tu její dva kamarádi. V tom momentě se Fred obrátí a vrací se zpět ke svému bratrovi. Trudy si odfrkne - oba dva by si ten pórek v uších zasloužili.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 3. kapitola, 2/2

18. dubna 2017 v 12:56 | kikabu

3. kapitola, 2/2
Vejdou dovnitř. Na první pohled se jim hostinec moc nezamlouvá. Zem je pokryta odpadky, v rozích jsou vidět pavučiny a páchne to tam plísní. Očima přelétnou skupinu lidí, která povětšinou zahrnuje nebelvírské studenty, sem tam je vidět i žlutá mrzimorská nebo modrá havraspárská šála.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 3. kapitola, 1/2

16. dubna 2017 v 8:51 | kikabu

3. kapitola, 1/2
Září uteče jako když luskneš prsty. Listí na stromech okolo Bradavic, dokonce i na vrbě mlátičce, žloutne a za několik týdnů se vybarví do červena. Jsou tu první deštivé dny a s nimi i první výlet do Prasinek. Všichni studenti se na něj nevýslovně těší. A několik z nich má v Prasinkách domluvené setkání.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 2. kapitola

14. dubna 2017 v 13:48 | kikabu

2. kapitola
Právě je čas snídaně. Všichni studenti Bradavic sedí ve Velké síni, každý u stolu své koleje. Trudy snídá spolu se svými nejlepšími kamarády Terrym Bootem a Anthonym Goldsteinem. Oba dva jsou o rok mladší než ona, ale to nic nemění na tom, že jsou nerozlučná trojice. Dřív se s nimi hodně přátelil i Michael Corner, jenže od té doby, co má dívku, ho vídávájí stále méně a méně.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 1. kapitola

4. dubna 2017 v 18:51 | kikabu

1. kapitola
"Tak podívejte se, já nechci, abyste ji uráželi!" řekne pevným hlasem Trudy. Sedí se svými spolužáky ve Velké síni u stolu své koleje. Právě je čas večeře a celý stůl je pokrytý velkým výběrem jídla a pití. Trudyina skupina tu byla mezi prvními a teď už je po jídle. Většina studentů Bradavic se do Velké síně teprve začíná shromažďovat.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: Prolog

3. dubna 2017 v 14:24 | kikabu

Měla bych začít několika slovy právě o této sérii a tak tedy začnu. Jak jistě víte, svět J. K. Rowling je svět Harryho Pottera a ten já jsem měla vždy velmi ráda. Začínala jsem u filmů a ti z vás, kteří můj blog sledují, jistě zaregistrovali, že jsem loni v létě přečetla i celou knižní sérii. A právě během toho čtení se mi začal v hlavě rodit příběh...
 
 

Reklama