Srpen 2017

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 21. kapitola

27. srpna 2017 v 19:53 | kikabu |  Svět J. K. Rowling rukou jiného autora

21. kapitola
Letošní konec školního roku se nese ve stejném zádumčivém duchu jako ten loňský. Jen s tou výjimkou, že letos potvrdilo přítomnost Pána zla i Ministerstvo kouzel. Sám Kornelius Popletal přiznal, že Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit se vrátil a že se mu podařilo se svými následovníky - Smrtijedy - na Ministerstvo proniknout. Válka je na spadnutí.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 20. kapitola

24. srpna 2017 v 17:37 | kikabu |  Svět J. K. Rowling rukou jiného autora

20. kapitola
Nadejde červen a s ním i zkoušky NKÚ pro studenty pátého ročníku a zkoušky OVCE pro studenty ročníku sedmého. Trudy pomáhá svým dvěma kamarádům s přípravou, protože ona sama dělala zkoušky NKÚ už loni. Vylíčí jim většinu otázek a úkolů, které ji u zkoušek čekali, a naučí se s nimi i správné odpovědi, správné pohyby hůlkou a další věci.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 19. kapitola

22. srpna 2017 v 18:34 | kikabu |  Svět J. K. Rowling rukou jiného autora

19. kapitola
Dnes je poslední květnová sobota a koná se závěrečný famfrpálový zápas Nebelvír - Havraspár. Červeno-žlutí už ovšem ve výhru famfrpálového poháru nevěří, protože Ronovi Wasleymu na postu brankáře se daří ještě méně, než kdy jindy.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 18. kapitola

19. srpna 2017 v 12:25 | kikabu |  Svět J. K. Rowling rukou jiného autora

18. kapitola
Trudy sedí se svými přáteli u snídaně, právě dojídá kousek jablečného koláče, když vtom před ni jedna z poštovních sov upustí balík. Krabice velikostí odpovídající krabici na pánské boty, která je nedbale zabalena do žlutého papíru, dopadne kousek od Trudyina talíře s koláčem. Nedbale je balík zabalený proto, že už prošel rukama vyšetřovatelského sboru. Na papíru je zdobným rukopisem vykresleno Trudyino jméno. Trudy na nic nečeká a balíček rozbalí. Uvnitř je nový tmavomodrý hábit, nové černé boty, kniha Záhady kouzelnického světa a rozdělaný dopis. Trudy dopisní papír vyjme z obálky a čte:

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 17. kapitola

17. srpna 2017 v 19:31 | kikabu |  Svět J. K. Rowling rukou jiného autora

17. kapitola
Trudy sedí v učebně a poslouchá nezajímavý výklad profesora Binnse. Bradu má podepřenou rukou, kouká skrz profesora na krb stojící za ním a myslí na Freda. Je jednou z mála, která ví, že dnes mají s Georgem něco plánu. Něco velkého. Něco jako konečné rozloučení se školou v Bradavicích a s těmi sedmi lety, co tu studovali.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 16. kapitola

15. srpna 2017 v 14:04 | kikabu |  Svět J. K. Rowling rukou jiného autora

16. kapitola
Příštího dne se na zdech školy objeví nová vývěska - profesorka Umbridgeová nahradí profesora Brumbála ve funkci ředitele školy. Ovšem celá škola už dávno ví, že Brumbál utekl neznámo kam. Navíc vznikl ten hloupý vyšetřovatelský sbor složený ze studentů Zmijozelu. Pod záštitou profesorky Umbridgeové se starají o "bezproblémový chod školy" ovšemže podle měřítek samozvané ředitelky, mohou kterékoli koleji sebrat body a je jasné, že se této příležitosti chopí s největší vervou. Trudy se právě blíží ke dvojčatům Weasleyovým. Cestou potká několik studentů Zmijozelu a všichni na ni koukají jako na největšího třaskavého skvorejše, jakého kdy viděli.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 15. kapitola

13. srpna 2017 v 19:09 | kikabu |  Svět J. K. Rowling rukou jiného autora

15. kapitola
Trudy vyběhne schody do Havraspárské věže, rychle přelétne pohledem tváře všech svých spolužáků ve společenské místnosti a, když nespatří osobu, kterou hledá, rozběhne se do své ložnice. Rozrazí dveře a spustí:

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 14. kapitola

11. srpna 2017 v 14:11 | kikabu |  Svět J. K. Rowling rukou jiného autora

14. kapitola
Je prvního dubna - Apríl! I pod přísným dohledem profesorky Umbridgeové je třeba míti se na pozoru před rozpustilými vtipálky. Trudy sama vtípky nedělá, ale již několikrát se stala jejich obětí. Ve druhém ročníku jí dal někdo do postele bodláky a před rokem jí sebrali brýle, takže chodila celý den téměř slepá. Je přesvědčená, že strůjkyněmi těchto legrácek byly Cho a Marietta, ale nikdy jim to nemohla dokázat. Přece jen nejspíš patří do Havraspáru - Trudy o tom někdy pochybuje.

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 13. kapitola

10. srpna 2017 v 12:16 | kikabu |  Svět J. K. Rowling rukou jiného autora

13. kapitola
Milí rodičové,
o mé studium se nemusíte bát, snažím se. Je tu ovšem jedna věc, o které bych s vámi, hlavně s mámou, chtěla mluvit. Je to něco, co vám musím říct z očí do očí. V dopise by se o tom špatně psalo. Za měsíc a půl je naplánován další výlet do Prasinek, tak bychom se mohli sejít u Tří košťat. Co vy na to?
S láskou
Trudy

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 12. kapitola

4. srpna 2017 v 18:04 | kikabu |  Svět J. K. Rowling rukou jiného autora

12. kapitola
Trudy se celý den nemůže soustředit na možná zajímavé výklady učitelů. Nedokáže ze sebe setřást nadšení, že se Fredovi povedlo promluvit si s Šedou dámou a že si s ní dnes v noci promluví i ona sama. Nemůže se dočkat toho, co se třeba dozví.