Červenec 2017

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 11. kapitola

24. července 2017 v 20:51 | kikabu |  Svět J. K. Rowling rukou jiného autora

11. kapitola
Fred tedy pomáhá Trudy najít Šedou dámu, ale to ho netrápí tolik, jako následný famfrpálový zápas Nebelvír - Mrzimor. Kvůli zákazu profesorky Umbridgeové nemůžou ani on a George ani Harry Potter hrát, a proto je musí nahradit Andrew Kirke a Jack Sloper jako odrážeči a Ginny jako chytač. Naneštěstí nejsou tak dobří jako původní sestava, proto mají z dalšího zápasu trochu strach. Nechtějí přeci prohrát se Zachariášem Smithem. A ještě k tomu všemu se Ronovi i přes velkou snahu na postu brankáře moc nedaří. Nejradši by z týmu odešel, ale Angelina mu to nedovolí.

Knižní výzva na rok 2017: změna

18. července 2017 v 19:05 | kikabu |  Já (ne)výřečná

Jak si můžete všimnout, letošní výzvu - přečíst 40 knih - prostě nedávám, i kdybych se měla na hlavu postavit. A protože se chystám přes prázdniny přečíst opravdu, opravdu, opravdu tlustou knihu a protože jdu v září do maturitního ročníku, snižuji počet knih, které hodlám přečíst. Letos jsem měla poviností až nad hlavu, i blog teď dost zanedbávám a knížky tu budou snaž vždycky. A splnění výzvy je jen bonbonek na dortu "TAKOVÝ TEN POCIT, KDYŽ DOČTEŠ SKVĚLOU KNIHU".

Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 10. kapitola

18. července 2017 v 18:47 | kikabu |  Svět J. K. Rowling rukou jiného autora

10. kapitola
Po chladném lednu přijde stejně chladný únor a s ním i výlet do Prasinek na svatého Valentýna. Trudy se při snídani omluví svým dvěma kamarádům Terrymu a Anthonymu, že dnes nepůjde do kouzelnické vesničky s nimi, a vypije poslední doušek čaje. S Fredem se má sejít po snídani přede dveřmi Velké síně, ale ještě předtím se musí teple obléknout a vybavit několika galeony. Když přiběhne do své ložnice, rychle si navlékne černý hábit, kolem krku omotá modro - šedou havraspárskou šálu a seběhne do společenské místnosti. Tam se usměje na sochu Roweny z Havraspáru a poté už zamíří zpátky k Velké síni.