Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 7. kapitola

14. května 2017 v 13:13 | kikabu |  Svět J. K. Rowling rukou jiného autora

7. kapitola
"Takže… No páni! Trudy!" vykřikne nadšeně Terry. Trudy je právě seznámila s obsahem dopisu od své matky.

"Nekřič tak," umlčí ho Anthony, ale také je vzrušením bez sebe. Všichni tři sedí na studené zemi nedaleko jezera a balí se do deky z Trudyiny postele. Stačilo jednoduché kouzlo Accio a deka přiletěla sama z Havraspárské věže až k nim.
"No jo..." usmívá se Trudy. Nikdy by si nepomyslela, že je něco takového možné. Spolu se všemi studenty Havraspáru byla až doteď přesvědčená, že Rowena z Havraspáru měla jen jediného a bezdětného potomka - Helenu.
"A proč vůbec tvoje máma nechce, aby se to dozvědělo ministerstvo?" ptá se Anthony.
"Momentálně s mnoha názory ministerstva nesouhlasí a no… vlastně to chápu. Asi by to byl docela poprask, kdyby se vědělo, že potomek někoho tak významného má za manžela mudlu."
"Asi máš pravdu. A víš vůbec, kde Helenu hledat?" zajímá se Anthony. Samozřejmě jí kdykoli a s čímkoli rád pomůže.
"Nejdřív se vydám do knihovny," usměje se Trudy a přitáhne oba cípy deky k sobě doprostřed, aby k nim pod deku vnikalo co nejméně chladu. "Stejně musím vrátit pár knížek."
"Pár..." rozesměje se Terry. "To znám - těch tvých pár knížek." Teď už se smějí i Trudy a Anthony. Trudy má totiž knihy moc ráda, a proto si jich půjčuje hodně a půjčuje si je často.
"Chtěla jsem se zeptat, ještě se vídáš s Levandulí Brownovou?" otočí se na Terryho Trudy se škodolibým úsměvem. Terry byl minulý rok s Levandulí na Vánočním plese a zbytek roku se docela často vídali. Svým kamarádům pak stále tvrdil to samé: "Jen se občas náhodou potkáme."
"No jo, co se s ní vlastně stalo?" přidá se k Trudy Anthony.
"Nic, co by se s ní stalo. Je naprosto v pořádku."
"Ale no tak… Svěř se nám," strčí do Terryho Trudy.
"Víš ty co? Neměla bys jít náhodou do té knihovny?" urazí se Terry. Jeho dva kamarádi se smějí, ale on už nepromluví. A když povídání omrzí i Anthonyho s Trudy, pošle Trudy deku zpátky do své ložnice a všichni tři se vrátí do hradu. Když dorazí do Havraspárské věže, chlapci se posadí na dvě z křesel ve společenské místnosti a Trudy se vydá po schodech do ložnice. Tam složí deku, která před chvílí vlivem kouzla Wingardium Leviosa přiletěla pootevřeným oknem a shromáždí všechny knihy, které si z knihovny vypůjčila. Všech dvanáct knih naskládá na kupu a vydá se s nimi do knihovny. Terry s Anthonym hrají Řachavého Petra a ani si nevšimnou, že jejich kamarádka projde kolem nich. Možná si jí nešimnou nebo možná si jí nechtějí všimnout. Neradi s ní chodí do knihovny, protože ona tam vždy stráví polovinu odpoledne.
Trudy se vydá chodbami Bradavic do knihovny. Je zvyklá nosit tolik knih, ovšem dnes jí připadají těžší než obvykle. Musí sejít z pátého patra až do třetího a ještě se proplést několika chodbami plnými studentů. Ve čtvrtém patře uvidí na jedné z laviček na chodbě sedět Freda a George Weaselyovi. O něčem horlivě diskutují.
"Ahoj," pozdraví je, usměje se a pokračuje dál do knihovny.
"Ahoj," odpoví Fred a usměje se také. I když je mine stále se za ní dívá, a když je dostatečně daleko, vydechne: "Je tak pěkná."
"Tak za ní jdi," strčí do něj George. "Jen tak si s ní na chvíli… poklábosit."
"Myslíš?"
"Jo. Svoji šanci u Tří košťat jsi propásl, tuhle už tě propást nenechám."
Fred se na bratra usměje a rozeběhne se za Trudy. Kolem George právě prochází Angelina Johnsonová a on ji osloví: "Ahoj, Angelino! Nechtěla bys náhodou pár," ztiší hlas, "krvavých kokosek? Vlastní výroba."
"Nazdar, Georgi. Nechtěla. Tuhle jsem měla jeden z těch vašich zázraků a bylo mi špatně ještě tři dny," podívá se na něj nasupeně Angelina.
"A co jsi to měla?"
"Dávivý dortíček."
"No… Je pravda, že ty jsme ještě úplně nevypilovali."
"Tak nevypilovali?! A to je i přes to prodáváte prvákům?!"
"Neboj, nic jiného než divný pocit v žaludku na dalších pár dní nikomu nehrozí."
"Díky, žes mě uklidnil. Kde máš vůbec Freda? Já myslela, že jste pořád spolu jako siamská dvojčata," ušklíbne se Angelina a založí si ruce na prsou.
"Ale, právě možná zve jednu holku na rande."
"On se k něčemu takovému odhodlal?" diví se Angelina.
"Už je to tak. To já kdybych chtěl něco takového udělat, rozhodně bych nebyl tak nesmělý jako on."
"Jenže tebe by všechny odmítly."
"Jak to můžeš vědět, vždyť ty holka ani nejsi," zasměje se George, Angelina se rozzlobí a uraženě odkráčí rychlým krokem pryč.
"Stejně jsem vždycky litoval, že jsem tě na ten ples nepozval já!" zavolá za ní ještě George. Angelina se neotočí, jen se chvíli zarazí a usměje se.
"Trudy," zavolá na dívku s modrými vlasy Fred, když je pár metrů před ním a ona se otočí. "Chtěl jsem se zeptat, jestli… Jestli by sis třeba nechtěla chvíli jen tak… poklábosit." Hned nato mu prolétne hlavou, že opravdu použil slovo 'poklábosit'.
"No, právě jdu do knihovny, ale moc ráda si s tebou poklábosím," usměje se Trudy. Fred jí úsměv s vděčností, že ho neodmítla, oplatí.
"Ukaž, já ti to vezmu," nabídne jí Fred a popadne dvanáct knížek z Trudyiny náruče. Prvních několik minut jsou oba velmi rozpačití a prohodí jen pár slov. Když ale dorazí do knihovny, začnou se konečně bavit.
"Páni, tolik knížek jsem snad ještě neviděl," překvapí Freda zásoby bradavické knihovny.
"Tys tu ještě nikdy nebyl, viď?" usměje se Trudy a dá knihu Slovník starodávných run do příslušné police.
"No… Nanejvýš v prváku. Což asi vysvětluje to, proč jsme se poznali až teď," podá Trudy s úsměvem další knihu a ona se začervená. "Takže tady trávíš svůj volný čas?" zajímá ho.
"Všechen ne, ale jsem tu ráda. Skoro nikdo sem nechodí a je opravdu hodně lidí, které nemůžu ani vystát."
"Doufám, že já mezi ně nepatřím."
"Zatím rozhodně ne," usměje se Trudy a přejde k další polici. Na místo vrátila už všechny knihy, které měla půjčené, ale chce si vzít nějaké další. Vytáhne Dějiny čar a kouzel a po chvíli objeví ve vyšší polici i tu, kterou potřebuje nejvíce - Historie Bradavic. "Ehm… Frede? Mohl bys mi podat támhletu knihu?"
"Tu velkou?" ptá se Fred a natáhne se pro ni.
"Tak, to bychom měli," usměje se Trudy na Freda, který jí knihu podává.
"K čemu potřebuješ další knihy?"
"Dělám menší… pokus. Až se dozvím víc, povyprávím ti o tom. Ale teď, když ještě není nic jisté… Nechci to zakřiknout."
"To chápu," usměje se Fred a on i Trudy se dvěma knihami v náručí vyjdou z knihovny.

Předchozí díly: zde.

Zdroj obrázku: http://czenema.blogspot.cz/2016_07_01_archive.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama