Svět J. K. Rowling rukou jiného autora: 4. kapitola

22. dubna 2017 v 11:32 | kikabu |  Svět J. K. Rowling rukou jiného autora

4. kapitola
Trudy chce jak na Terryho tak na Anthonyho seslat Pórkové kouzlo. Koutkem oka sleduje Freda několik stolů od ní a, když se zvedne a zamíří k ní, v duchu zajásá. Jenže než stihne přijít a prohodit s ní pár slov, jsou tu její dva kamarádi. V tom momentě se Fred obrátí a vrací se zpět ke svému bratrovi. Trudy si odfrkne - oba dva by si ten pórek v uších zasloužili.

Chlapci přijdou v dobré náladě. Konečně na ně zbyly malé kouzelnické šachy za patnáct gelleonů. Trudy šachy miluje, ale ty kouzelnické jí připadají moc morbidní, proto svým kamarádům už dávno zakázala hrát je před ní. Terry i Anthony si objednají máslový ležák a pohodlně se usadí na svých židlích.
"Tak co říkáte?" ptá se Anthony.
"Na co?" nechápe Trudy.
"No přeci na tu schůzku u Prasečí hlavy," při jménu hostince ztiší hlas, slabiky vyslovuje odděleně a nakloní se nad stůl, aby ho oba kamarádi slyšeli.
"Mně to znělo opravdu zajímavě. Všechno co dokázal," protočí Trudy oči, jako by na ni šly mdloby.
"Ale hlavní je, že budeme moct používat hůlky," prohlásí nadšeně Terry."
"Víte, co? Asi bychom o tom měli přestat mluvit," prohlásí Trudy. "Pro jistotu… Támhle jsem totiž zahlédla někoho ze Zmijozelu."
"Ach, za stará známá zášť vůči Zmijozelu," usměje se Anthony. Zbytek pobytu v Prasinkách stráví přátelským tlacháním o škole a Famfrpálu. Tedy, chlapci o škole a Famfrpálu, Trudy jen o škole.
Hned v pondělí ráno visí na nástěnce v havraspárské společenské místnosti oficiální vyhláška Dolores Umbridgeové. Ta ruší všechny studentské spolky, organizace, kroužky a kluby a jejich znovuzaložení schvaluje pouze s povolením, které předává výhradně ona sama.
Všichni jsou vyhláškou velmi zaskočeni. Několik dívek se málem rozbrečí, když zjistí, že je zrušen jejich pěvecký soubor. Trudy ovšem ví, že o sbor tu vůbec nejde. Někdo se musel dozvědět, co se odehrálo o víkendu v Prasinkách u Prasečí hlavy. Je pravda, že na druhé straně hostince sedělo pár zvláštních, zahalených osob, ale vedoucímu triu nevadili, tak se o ně nezajímala ani ona.
Trudy i ostatní z Havraspáru, kteří se u Prasečí hlavy zavazáli mlčenlivostí před Umbridgeovou, zajímá, jak to bude s jejich uskupením dál. Bude se pokračovat? Nebo to má být konec ještě před začátkem? A vůbec, dostala se vyhláška i do ostatních společenských místností?
Při snídani ve Velké síni těch bezmála třicet lidí, kteří u Prasečí hlavy byli, sleduje vstupní dveře. Čekají, až přijde Harry, Hermiona a Ron, aby se jich mohli zeptat, co a jak dál. Když vejdou a usednou ke stolu, nejprve se na ně sesype několik lidí z Nebelvíru. Anthony, Terry a Michael Corner se také zvednou, i přesto, že na ně Hermiona zuřivě mává. Za chvíli k nim ovšem zamíří Ginny Weasleyová, proto se chlapci otočí a vrátí se.
"Teď tam jít nesmíte," řekne jim Ginny, když si sednou zpět k Trudy. "Bylo by to moc nápadné. Ale jinak se bude pokračovat, ničeho se nebojte." Ohlédne se, ale když je u nebelvírského stolu stále chumel lidí, ještě neodejde. Pak zpozoruje Trudy.
"Ahoj, my se ještě neznáme," napřáhne k ní ruku. "Jsem Ginny Weasleyová."
"Těší mě. Trudy Milettová."
"Trudy…? Á, Trudy. Moc ráda tě poznávám. Fred se o tobě jednou zmínil, ale neříkal, že máš modré vlasy," říká s úsměvem Ginny.
"Fred?" Trudy je zaskočená a překvapená, že se o ní Fred zmínil, ale usměje se.
"No, víš, můj bratr."
"Jistě."
"Je skvělé, jak ti brýle ladí k vlasům. Divím se, že jsem si tě tady ještě nevšimla."
"No, Bradavice navštěvuje spousta studentů. A já nejsem nijak výrazná osobnost..."
"Osobnost možná ne, ale tvoje vlasy i brýle tedy výrazné jsou. Už ale půjdu, nedojedla jsem ani kousek závinu. Zatím se mějte!" řekne Ginny, obejme Michaela a odběhne zpět k nebelvírskému stolu.
"Pf, to spolu teď jako chodíte?" ptá se Terry Michaela.
"No, jo. Už to tak bude. Ginny je moc milá," usměje se Michael. Ještě než s Ginny začal chodit, trávil s Terrym, Anthonym a Trudy hodně času. Trudy se vlastně nikdy moc nekamarádila s dívkami. Na její vkus jí připadaly moc uhihňané, ufňukané a staraly se pouze o naprosto nedůležité věci. Před loňským vánočním plesem byly jedinými tématy jejích spolužaček společenské hábity, partneři a pak také studentky z Krásnohůlek. Mnoho dívek z Bradavic na ně žárlilo. Nejvíc na jejich francouzský přízvuk. Trudy nechápala, jak mohou být tak povrchní a nepřátelské vůči studentům z jiné školy, ale nechávala to bez odezvy.
"Jistě. Ale její bratr, ten Ron, na tebe nekoukal zrovna mile," pokračuje Terry.
"Ginny říkala, že si na něj mám dávat pozor. Že chvíli bude naštvaný, ale nakonec to prý překousne," reaguje Michael.
"Tak to budeme držet palce," dodá Trudy. Michael se usměje.
Mezitím se Ginny vrátí k nebelvírskému stolu. Dav lidí, který obklopoval Harryho, Hermionu a Rona, je pryč, jen Fred a George sedí opodál. Ginny si sedne ke svému nedojedenému kousku závinu a otočí se na Freda: "Neřekl jsi mi, že je Trudy tak pěkná." Fred se lekne, až se málem zadáví ovesnou kaší. "Ani to, že má modré vlasy," pokračuje Ginny.
"Co jsem ti měl o ní říct? Neznáme se. Jen jsme se jednou srazili ve dveřích. To je toho. Zase z toho nedělej dobrodružnou výpravu do Tajemné komanty, ano?!" vyjede na ni Fred. George se vedle něj pochechtává.
"No tak, vždyť já si dělala legraci."
"Mě to moc legrační nepřišlo," zabručí Fred, Ginny jen protočí oči.
"No tak už se nehádejte," vloží se do toho Hermiona. "Nenašel náhodou někdo z vás místo, kde bychom mohli trénovat?"
Všichni jen pokrčí rameny a sklopí pohled ke svým snídaním.
"Co takhle nějaká volná třída?" ptá se po chvíli Ginny.
"Myslím, že ve třídě by nás našli," nesouhlasí Harry.
"A co se nějakou tajnou cestou dostat do Prasinek a cvičit někde tam?" napadne George.
"Zaprvé riskoval bys chycení skoro třiceti lidí ze tří různých kolejí a zadruhé děláme všechno proto, aby to nebylo proti školnímu řádu, což by v případě tvého nápadu bylo," poučuje Hermiona.
"I teď vlastně porušujeme školní řád. Když ta ropucha zakázala všechny kroužky," přidá se Ron.
"Přece nemůže jen tak zničeho nic změnit několik desítek let zažitý školní řád!" rozčiluje se Ginny.
"Bohužel, může," povzdychne si Hermiona. Snídani dojí v tichosti a pak se vydají do tříd na první vyučovací hodiny.

Předchozí díly: zde.

Zdroj obrázku: http://czenema.blogspot.cz/2016_07_01_archive.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama