Seriálové okénko: Sitcomy na zimu

21. března 2017 v 20:55 | kikabu |  Já (ne)výřečná

Konečně přichází jaro a jako každý rok mu předchází zima. V zimě si určitě každý rád posedí doma, v teple s dobrou knihou nebo u nějakého filmu nebo seriálu. A já bych vás dnes chtěla seznámit se svými pěti nejoblíběnějšími seriály, které jsem během několika předchozích zim sledovala.Tímto seriálem začala moje záliba ve sledování seriálů, konkrétněji sitcomů. A je mi celkem záhadou, proč ho v mém okolí skoro nikdo nezná. Protože tento seriál, v češtině Zlatá sedmdesátá, je podle mě vážně skvělý. Je to taková oddechovka pro chvíle relaxu a pohody.
Děj se odehrává v americkém městě Point Place ve Wisconsinu, nejčastěji v domě Erica Formana (hraje Topher Grace). K dalším hlavním postavám patří Steven Hyde (Danny Masterson), Donna Pinciotti (Laura Prepon), Michael Kelso (Ashton Kutcher), Jackie Burkhart (Mila Kunis) a Fez (Vilmer Walderama). Těchto šest přátel spolu tráví veškerý čas, chodí spolu na střední školu a setkává se i po maturitě. Dost často se v seriále objevují i Ericovy a Donniny rodiče.
Seriál začíná v roce 1976 tím, že Eric dostane staré auto Vista Cruiser, které se v Zlatá sedmdesátá objevuje až do poslední osmé série. V té se musíme rozloučit s Ericem, který odjede do Afriky a vrací se až v posledním díle na silvestra roku 1979. Tímto okamžikem seriál končí a začínají léta osmdesátá.


Naproti tomu, seriál Přátelé zná určitě každý. Životy šesti přátel z New York se zdají být naprosto obyčejné, ale i tak se dokážeme u jejich příhod pobavit. Tento sitcom je prostě klasika.
První díl začíná tím, že Rachel (hraje Jennifer Aniston) uteče ze své svatby a náhodou se potká se svou kamarádkou Monicou (Courteney Cox), se kterou se už dlouho neviděla. Potká i Moničina bratra Rosse (David Schwimmer) a nově se seznámí s Phoebe (Lisa Kudrow), která s Monicou dříve bydlela, a s jejich přáteli Chandlerem (Matthew Perry) a Joeym (Matt LeBlanc), kteří bydlí v bytě naproti. Rachel, aby se "postavila na vlastní nohy", začne u Monicy bydlet.
Děj se odehrává hlavně ve dvou bytech (Monicy & Rachel a Chandlera & Joeyho) a v kavárně Central Perk. Poslední desátá série však končí tím, že Monica a Chandler (kteří se vzali a mají spolu děti) z bytu s fialovými dveřmi odchází a stěhují se do domu na předměstí. Celý poslední díl je velice smutný, protože Rachel také odlétá, konkrétně do Paříže, nakonec se však rozhodne zůstat. Hlavně kvůli Rossovi.


Další seriál, další sitcom a další, ve kterém hraje Danny Masterson. Tento seriál se opět odehrává v New Yorku a tentokrát v redakci časopisu Plný plyn. Muži sobě, není tak dlouhý seriál, má jen tři série a skoro nidko v mém okolí ho (zase) nezná.
Tyler (hraje Michael Cassidy), Gibbs (James Lesure), Milo (Danny Masterson) a Neal (Adam Bush) pracují v redakci časopisu. Každý z nich má jinou práci a každý je i jiný. Tyler píše články a dalo by se říci, že je to metroseuál. Nikdo nesmí říct cokoli proti jeho vlasům a vesta je výhradně jeho oblečení. Gibbs pracuje jako fotograf a je velice, velice společenský. Milo se v prvním díle rozejde se svou dlouho trvající známostí a právě si zvyká na to být opět nezadaný. A Neal je trochu podivín, ale má přítelkyni Amy a práci, o které ovšem z jeho kamarádů neví vůbec nic. Neal prostě pracuje... Je to něco s čísly.
Během třiceti dílů se seznámíme s mnoha dívkami, kterým se naši hrdinové "dvoří", Neal se rozejde s Amy a naproti tomu Tyler si najde známost ne "jen na jednu noc" - Jude. Ve třetí sérii se Milo rozhodne napsat knihu a proto z novin odejde. Jude se stane šéfredaktorkou a Milovi, který knihu nenapsal, nabídne znovu práci v redakci. On samozřejmě přijímá.


Průměrňákovi je seriál, který jsem dokoukala nedávno. No, tedy... pravda... ještě jsem ho úplně nedokoukala. Ještě mi chybí pár dílů z poslední řady a jestli bude ještě něco dál, to netuším.
Tento sitcom, jak jinak, je o rodině Heckových. Otec Mike (hraje Neil Flynn) je hlavou rodiny, ale komunikativnost není jeho vlastností. Matka Frankie (Patricia Heaton) zastává veškorou domácí práci - pere, obstarává jídlo, uklízí, pomáhá svým dětem s úkoly - ale vlastně nic nedělá pořádně. Nejstarší dítě Axl (Charlie McDermott) je jeden z nejegoističtějších lidí, hraje fotbal a o školu se moc nezajímá. Sue (Eden Sher) je zapálená do všeho, co dělá a i když není přijata do (skoro) žádného týmu, nevzdává se a jde si za svými sny, které jsou občas trochu naivní a nereálné. A nejmladší Brick (Atticus Shaffer) miluje čtení a nejvíce ho stresuje jakýkoli kontakt s lidmi. Tato rodina žije od výplaty k výplatě v městě Orson v Indianě (což je podle wikipedie fiktivní místo) a prožívá střední školu svých dětí, poté i vysokou těch staších a další různé věci.
Tento seriál není z mých nejoblíbenějších, ale dokoukala jsem ho nedávno a dost mě bavil, proto jsem se o něm rozepsala. Když bych ho měla nějak obodovat měl by tři body z pěti. Takže takový lepší průměr.


A poslední seriálem, který jsem si dost oblíbila je Glee. Je to hudební seriál o sboru ze střední školy v Limě v Ohiu, který vede učitel Will Schuester (hraje Matthew Morrison). Ten ho tedy zachrání (a stále zachraňuje) před zánikem a trenérkou roztleskávaček Sue Sylvesterovou (Jane Lynch). Do sboru se nejprve přihlásí jen pět studentů - Rachel Berryová (Lea Michele), Mercedes Jonesová (Amber Riley), Tina Cohen-Changová (Jenna Ushkowitz), Artie Abrams (Kevin McHale) a Kurt Hummel (Chris Colfer). Postupně se pak přidí několik hráčů fotbalu - Finn Hudson (Corry Monteiht), Noah Puckerman (Mark Salling) - a také některé roztleskávačky - Quinn Fabray (Diana Argon), Brittany Pierce (Heather Morris) a Santana Lopez (Naya Rivera). Řekla bych, že těchto deset studentů tvoří jádro celého sboru. Postupně přicházejí a odcházejí a nahrazují je jiní, mladší studenti.
Ve sboru jako je New Directions se zpívají písně, dělají se choreografie a dokonce se šijí i kostýmy. Moc ráda bych byla součást něčeho tak výjimečného jako byl tento sbor. I se všemi soutěžemi, prohrami a výhrami. Jen je mi záhadou, že všichni a hned umí všechny písničky a když ne, tak se chytnou za chvíli... a nejlépe s druhým hlasem. Tomu už se dá říkat umění.
Musím také zmínit, že jsem si velice oblíbila herce Corryho Monteitha, který se ovšem konce seriálu nedočkal. V roce 2013 zemřel v pouhých jednatřiceti letech na předávkování drogami.

Tak dnešní seriálové okénko je u konce. Doufám, že jsem vám těchto pět seriálů přiblížila, ale ne zase moc, abyste měli třeba i chuť podívat se na ně. Kdybych měla říct, který z nich mám nejradši, bude to asi Zlatá sedmdesátá, protože jsem ho viděla nejvíckrát a vtipy z něj prostě neomrzí. Alespoň mě ne.

Zdroje obrázků: https://www.theodysseyonline.com/college-told-70s-show; http://www.hercampus.com/after-college/10-biggest-lies-friends-told-about-life-your-20s; https://cz.pinterest.com/HarleyCouch/glee-club/; http://serialos.cz/serial/the-middle; http://weheartit.com/entry/59776269; https://dvd.netflix.com/Movie/That-70s-Show/70155610; http://www.hercampus.com/school/cmu/5-buzzfeed-friends-quizzes-you-need-take-right-now; http://slayerevival.com/buffyverse-database/filmographie-des-acteurs/serie-tv-men-at-work-2012-2014/; https://najserialy.com/serialy/the-middle; http://www.agonybooth.com/glee-went-wrong-look-foxs-january-premieres-39149
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama