Byla jednou jedna parta XVII.

25. září 2016 v 11:43 | kikabu |  Byla jednou jedna parta

Linda
Od té doby, co Tomáš chodí s Eliškou má nějak moc sebevědomí. Možná až nezdravě moc. Tomáš se teď nebojí vyjádřit svůj názor i když je naprosto jiný než názor ostatních. Nebojí se oponovat, hádat se nebo dokonce trochu vyhrožovat. Kryštof mi řekl vše, co se stalo toho večera. To jak se se svým nejlepším a možná i jediným kámošem pohádal. Nelíbí se mi, že se hádají kvůli mě. A nelíbí se mi, jak se Tomáš chová, i přesto, že k tomu nemá jediný důvod. S Kryštofem jsme pouze a jen přátelé. Možná nejlepší, ale i tak to neznamená, že by se o mě měl Tomáš bát.

Po vánočních prázdninách nám zase začala škola a to velkým množství písemných prací. Je přeci skoro konec pololetí. Učitelé si očividně myslí, že to znamená všechny studenty naprosto vyšťavit a sebrat jim jakoukoli naději na pár minut volného času (a i ty jim vzít). Každý den, co přijdu ze školy na intr, sebou hodím na postel, půl hodiny jen tak ležím se zavřenýma očima, pak se zvednu a až do večeře se šprtám. Fyzikální vzorečky se kříží s mezopotámskou civilizací, matematické rovnice s Geoffreym Chaucerem. Občas sem zavítají i halogeny nebo nahosemenné rostliny. Opravdu mám učení až nad hlavu.
Už jen však týden a pololetí bude ukončeno. Mám trochu nervy z toho, že to hned začne nanovo, ale alespoň ty jednodenní prázdniny mi zvednou náladu. Kryštof mi prozradil, že se toho dne bude pořádat taková neoficiální párty ve společenské místnosti chlapeckého intru. Všichni učitelé budou doma na prodloužený víkend a vychovatelky jsou trochu shovívavější. Alkohol je samozřejmě zakázán, ale i tak se tam dá několik lahví propašovat. Ne, že bych o to stála. Chci jen strávit ten čas s Kryštofem a jestliže on chce být tam, tak tam budu taky. Navíc, nějaká párty mě snad nezabije.
Teď mířím na svou poslední hodinu před obědem. Po něm mě čekají ještě dvě - informatika a anglina. Teď se trochu bojím písemky z biologie. Nechápu, že musíme umět tolik cizích názvů a termínů, i když nejsme v biologické skupině. Na chodbě potkám Kryštofa:
"Ahoj, Lindo. Ještě jsem tě dnes neviděl."
"Musím se soustředit na všechny ty písemky. Tak se snažím co nejrychleji dostat do tříd a ještě se něco naučit než zazvoní."
"Jasně, chápu. Tohle období je fakt hrozný. Ale počkej si na konec roku na zkouškový."
"Nadšením se celá třesu," usměju se na něj. On mi úsměv opětuje.
"Ještě jsi mi neodpověděla, jestli půjdeš na tu party."
"Jo, jasně. Půjdu moc ráda."
"Paráda. Do jaké jdeš třídy?"
"216."
"My jsme skoro vedle, tak tě doprovodím. Můžu?"
"Jasně."
Po chvíli pomalejší chůze a tlachání o něčem jiném než o škole se za námi ozve:
"Okamžitě odejdi od mojí sestry!" Prudce se oba otočíme. Tomáš. A vypadá dost nabroušeně.
"Co si to dovoluješ?! Ty..."
"Kryštofe, nech toho! A ty, Tomáši, jdi pryč a nech nás být!" Musí nás sledovat spousta lidí, ale mě je to fuk. Líbí se mi, že se můžu vzepřít.
"Lindo, ty se do toho nepleť," ohradí se Tomáš.
"Já?! Jde tady přeci taky o mě."
"Nechci, aby ti ublížil."
"Myslíš, že bych si to nechala líbit."
"Jsi toho schopná. To víme oba."
"Sakra, Tomáši. Kryštof je můj nejlepší kamarád, nechodím s ním. Je to zcela nevinný vztah. A ty si můžeš myslet, co chceš, ale já se s ním přátelit nepřestanu! Kryštof by mi nikdy neublížil, tím jsem si jistá. Taky ti nijak nezazlívám, že chodíš s Eliškou. A ty s ní, chodíš!"
"Ale tohle je přeci něco jiného..."
"Samozřejmě, protože já s Kryštofem nechodím. Tak už nás přestaň otravovat a sebe přestaň ponižovat. Nemáš to zapotřebí a nemáš k tomu jedinej důvod."
Po tomto výstupu se Tomáš odebere pryč. Chvíli jen zírám do země. Nemůžu věřit tomu, že jsem vyhrála hádku. Nejsem hádací typ a nejlepší argumenty mě napadají až, když už je hádka u konce. Jsem na sebe pyšná, stála jsem si za svým a vybojovala si přátelství s Kryštofem. Ten mě vezme kolem ramen a doprovodí mě do třídy. I když jsem si spoustou svých odpovědí v testu z biologie nebyla jistá, byla jsem celkem vzato šťastná.

Předchozí díly: zde.

Zdroj obrázku: https://www.flickr.com/photos/johncrider/5938526327
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama