Byla jednou jedna parta V.

2. března 2016 v 16:58 | kikabu |  Byla jednou jedna parta

Kryštof
Letošní školní rok začal celkem bez potíží. Setkáváme se tu po letních prázdninách už potřetí, takže víme, co od sebe máme očekávat, co máme očekávat od učitelů a učtitelé vědí, co očekávat od nás. Myslím si, že kolektiv jsme dobrý, i přesto, že se občas pohádáme kvůli naprostým prkotinám. Ve třídě nás je třicet (jako v každé třídě naší školy - o studium zde je takový zájem, že se vždy naplní všechny třídy a když náhodou někdo odejde, hned za ním přichází další zájemce), 13 holek a 17 kluků. Osm nás (včetně mě) si vybralo technický obor, třináct humanitní obor a devět obor přírodních věd.

Jak už jsem zmínil, mým nejlepším kamarádem je Tomáš, s nímž sdílím i pokoj na intru. Samozřejmě, že se bavím i s ostatními kluky ze třídy i ze tříd jiných, ale jejich přítomnost jaksi nevyhledávám. S Tomášem si sedneme a nepotřebujeme nikoho jiného. Jasně, že když se na intru pořádá PŘÍSNĚ TAJNÝ VEČÍREK, přidáme se k nim a dokážeme s nimi kecat o různých věcech. Když se mi ale zachce jít na pizzu, jediný koho pozvu, je Tomáš. Ani on s nikým jiným moc kontaktů nenavazuje ani neudržuje - není moc společenský. Prostě jsme spolu takoví samotáři. Spoltáři. Polštáři... Uf, trochu jsem se nechal unést.
Nicméně, seznámil jsem se i s Tomášovou sestrou a musím říct, že se mi velice zamlouvá to, jak se mnou mluví (není vůbec ustrašená, i když jsem prakticky cizí a starší), jak se chová i celkově jak vypadá. Pozval jsem ji na páteční promítání filmu. Jasně, pozval jsem i její kamarádku, ale jsem moc rád, že souhlasila. A nic jí nebrání v tom, aby se zeptala, jestli se stavím. Musel jsem souhlasit. Myslím si, a doufám, že se z toho klube dobré přátelství. Aspoň to.
V pátek přesně v 18:50 zaťukám na její pokoj. Ozve se tlumené "dále" (Ani mi nepřijde otevřít?! Tím, jak je drzá a chová se úplně přirozeně, se mi začíná líbit čím dál tím víc.) a já vejdu dovnitř. Linda sedí u stolu a kouká na něco na notebooku. Na sobě má volné tričko a tepláky a své světle hnědé, kudrnaté vlasy má stáhnuté do culíku. Vůbec nevypadá, že by byla připravená někam jít.
"Já na ten film úplně zapomněla, promiň," vyhrkne s pusou plnou křupek a vyřítí se ke skříni.
"To je v pohodě, ještě máme čas." Usměju se. "Kde máš Elišku?"
"Šla plavat."
"Plavat?"
"Jo, říkala, že chodívala plavat a že nechce přestávat. Prý bude do bazénu chodit pravidelně každé úterý a čtvrtek. Jenže včera si byla teprve zařizovat nějakou permanentku, tak šla až dnes," říká a přitom hodí na postel rifle a zelenou mikinu.
"Aha, tak to jo," řeknu a trochu nevím, kam s očima. Linda se totiž začne převlékat. Jasně, má spodní prádlo, ale jen pohled na ramínko její podprsenky mě uvádí do rozpaků.
"Co je?" zeptá se, když na mě pohlédne. "Nikdy jsi neviděl holku jen ve spodním prádle?" Zasměje se.
"No, to sice... Jo... Ale..."
"Neboj, nikomu to neřeknu," řekne šeptem a s úšklebkem na mě mrkne.
Když je opět oblečená, konečně se vydáme do klubovny. Ta se nachází v úplném přízemí budovy B. Je to celkem velká místnost, okolo jejíchž stěn je postaven pět pohovek. Jsou zde také dva stoly, každý se čtyřmi židlemi a promítací plátno. Stěny klubovny jsou světle zelené, prý pro navození pozitivní nálady. Když sem vejdeme, je zde už celkem dost lidí, ale několik míst je ještě volných, dost lidí totiž sedí na zeleném koberci na zemi.
"Hele, ještě skočím pozdravit kluky," řeknu Lindě s rukou položenou na jejích zádech. "Zatím můžeš někde zabrat místo. Hned budu zpátky."
Jen kývne a odejde k jedné z pohovek, kde ještě nikdo nesedí. Myslím, že je trochu vystrašená z tolika cizích, neznámých tváří. Ani se jí nedivím. Dojdu ke klukům z naší třídy, kteří sedí u notebooku, ze kterého se promítá. V té skupince je i Tomáš.
"Hele, co tady dělá moje ségra?" zeptá se.
"Pozval jsem ji na film."
"To jako fakt? Blbneš?"
"Ne, proč?"
"Kdybych ji tady chtěl, řeknu jí to sám."
"Tak podívěj, mě připadá jako milá holka, tak jsem ji pozval. Prostě si jí vůbec nevšímej a všechno bude dobrý."
"Díky," řekne sarkatiscky, když už jsem k němu zády a odcházím za Lindou.

Předchozí díly: zde.

Zdroj obrázku: https://www.flickr.com/photos/johncrider/5938526327
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama