Březen 2016

Byla jednou jedna parta VIII.

25. března 2016 v 17:07 | kikabu |  Byla jednou jedna parta

Linda
Dneska je 3. listopadu a není překvapením, že začalo pršet. Už jsem si dlouho říkala, že jestli nezaprší, tak podzim ani nezačne. A to samozřejmě znamená, že všichni, co chtějí vkročit do třídy (tedy všichni, co jsou donuceni, jinak by měli problémy, vkročit do třídy) si musí přezout svou obvyklou obuv. Což dále znamená, že u skříněk je přelidněno a to znamená kolaps všech školních chodeb. Pokud se chci dostat ke své skříňce, musím dost těsně projít kolem mnoha lidí, jednomu nebo dvou asi šlápnu na nohu a několik lidí osočuji svým batohem. Já taky bez újmy nevyváznu. Protože jsem nedorostla do takové výšky, několik lidí mě praští loktem, učebnicemi nebo batohy do hlavy.

Byla jednou jedna parta VII.

18. března 2016 v 16:24 | kikabu |  Byla jednou jedna parta

Linda
Vyučování nám, prvákům, začalo a já už vím, proč si bratr vždy stěžoval na toho či onoho učitele. První týden se k prvákům chovají mile, ale jakmile začne vyučování, to je hned samé: "Co vás to na té základce učili?", "Tohle jsou přeci základní znalosti." a "Pokud nezvládáš ani tohle, měl by ses zamyslet nad tím, zda je pro tebe právě tahle škola vhodná." Jo, je to celkem dril. Takže teď se musím naučit celou periodickou tabulku prvků a funkční styly a slohové postupy, i přesto, že se ani jedním z těchto předmětů (chemie a čeština) nechci dále zabývat.

Byla jednou jedna parta VI.

13. března 2016 v 10:12 | kikabu |  Byla jednou jedna parta

Linda
Kryštof se odvrátí od skupiny kluků, mezi kterými je i můj bratr a kteří jsou, hádám, z jeho třídy, a vydá se ke mně. Takhle, jak sedím na pohovce s nohama nahoře, mi připadá ještě vyšší, než doopravdy je. No, ve skutečnosti je asi o hlavu a půl vyyší než já. Má tmavě modré oči a hnědé vlasy. Nelze úplně určit, zda jsou tmavě hnědé nebo světle hnědé - prostě něco mezi. Na bradě mu roste kratinké strniště, díky kterému vypadá o pár let starší. Moc se mi líbí jeho styl oblékání - momentálně je oblečen do šedé mikiny a tmavě modrých džín, na nohou má modré kecky. Jindy jsem ho ale viděla i v košili, tričku a barevných kalhotách.

Byla jednou jedna parta V.

2. března 2016 v 16:58 | kikabu |  Byla jednou jedna parta

Kryštof
Letošní školní rok začal celkem bez potíží. Setkáváme se tu po letních prázdninách už potřetí, takže víme, co od sebe máme očekávat, co máme očekávat od učitelů a učtitelé vědí, co očekávat od nás. Myslím si, že kolektiv jsme dobrý, i přesto, že se občas pohádáme kvůli naprostým prkotinám. Ve třídě nás je třicet (jako v každé třídě naší školy - o studium zde je takový zájem, že se vždy naplní všechny třídy a když náhodou někdo odejde, hned za ním přichází další zájemce), 13 holek a 17 kluků. Osm nás (včetně mě) si vybralo technický obor, třináct humanitní obor a devět obor přírodních věd.