Knížky v ringu: Věk magie (pečeť, čas a propast)

24. února 2016 v 21:08 | kikabu |  Knížky v ringu

Po delší době se opět hlásím s článkem do rubriky Knížky v ringu. Od posledního článku jsem přečetla už dost knížek, ale nějak jsem se k sepsání dalšího dokopala až teď. A dnes to budou knihy od Bernda Perpliese ze série Věk magie.Autor: Bernd Perplies
Rok vydání: 2010
Počet stran: 415
Moje hodnocení: 8/10
Vlastnictví: moje

Tato kniha je prvním dílem celé série. Naprosto předčila moje očekávání, i když je pravda, že jsem se na ni moc těšila. Ve zkratce vám ji představím: Když zemře První lordmág Řádu Stříbrného kruhu - Albert Dumholm - a předá nevinému kolemjdoucímu Jonathanu Kenthamovi svůj prsten plný magie, Jonathanův život se od základu změní. Je zapleten do veškerého dění mezi lidmi, kteří magii alespoň trochu rozumí. Je zde ovšem mnohem více dějových linií. Mladá kouzelnice Kendra se končeně sblíží se svým dědečkem a spolu se vydají do Londýna. Giles McKellen (její dědeček) se chce vyptat Alberta Dunholma na nenadálý příliv magie. Dále je tu lordmág Wellington, který otevřel prazdroj magie, a díky nemuž začala do celého světa proudit surová magie. Nechci zacházet do velkých detailů, proto prozradím ještě to, že Wellingtonovi přívrženci na konci knihy provedli v Řádu Stříbrného kruhu převrat a Wellingtona jmenovali novým Prvním lordmágem.
Hned jak jsem knihu poprvé otevřela a uviděla krásné ilustrace na vnitřních stranách obálky, začala jsem se na čtení vážně těšit. Ještě k tomu - hlavní hrdina je novinář, všude je magie a příběh se odehrává v Londýně, Skotsku a někde tam, kde by měla být Atlantida. Takže pokud máte taky takové věci rádi, rozhodně přijdete této sérii na chuť.


Autor: Bernd Perplies
Rok vydání: 2011
Počet stran: 389
Moje hodnocení: 8/10
Vlastnictví: moje

Příběh pokračuje, jenže je do něj zapleteno daleko více lidí. Hlavně vatikánská inkvizice. Ta nechá postavit vzducholoď a vyšle Lionidu Diodatovou a další důležité členy k ostrovu v Atlantickém oceánu, kde by se měl necházet prazdroj magie. Jejich úkol zní: uzavřít prazdoj magie. O to samé jde i dalším lidem. Nicméně po převratu jsou Dunholmovi přívrženci zabiti, uvězněni nebo se schovávají po Londýně. Jonathan, jenž vlastní Dunholmův prsten má zvláštní poslání - vytvořit spolu s dalšími velice silnými kouzelníky, k nimž patří i Giles McKellen, artefakt, jímž prazdoj magie uzavřou. Proto se musí dostat ke Stonehenge, což je velice magické místo. Bohužel Kendřin dědeček při rituálu na vytvoření artefaktu zemře. Wellington se po převratu usadí v sídle Řádu Stříbrného kruhu, jenže drožkář Randolph a Jupiter Holmes (Dunholmovi přátelé) ho zničí a všichni jej musí opustit. Wellington tedy s několika svými lidmi uteče do své ponorky (tu nechal sestavit, aby se dostal k Atlantidě už poprvé) a také uvězní Randolpha a Holmese. Ti se ovšem později dostanou na onu vzducholoď z Vatikánu a všechny osudy se začínají proplétat.
V této knize je ještě o několik dějových linií více a s tou spoustou postav se může zdát trochu složitá, ale stačí se trochu včíst a kniha vás naprosto pohltí. Dozvídáte se i informace, které vám byly v prvním díle zatajeny, a magie je čím dál víc. (Ožívají i vycpaní aligátoři a kovoví ptáčci.)
Tuto knihu jsem četla o vánočních prázdninách, proto jsem ji přečetla nejrychleji. Nemohla jsem se od ní odpoutat a musela jsem číst a číst a číst. Vždy, když vím, že má kniha ještě pokračování, je to pro mě jakási útěcha, že hlavní hrdina přeci nemůže zemřít. Je však pravda, že několik lidí zde zemřelo. Nemůžu říct, že to bylo hodně, ale málo rozhodně ne.


Autor: Bernd Perplies
Rok vydání: 2011
Počet stran: 461
Moje hodnocení: 9/10
Vlastnictví: moje

Tuto knihu jsem dostala jako první, i když je to třetí díl. A musím říct, že je to vrcholný a končený díl. Jak už jsem se zmínila, Wellington se plaví v ponorce k prazdroji magie. K tomu samému místu míří i vatikánská vzducholoď, létající loď Bludného Holanďana, na jejíž palubě jsou Jonathan i Kendra, loď z Londýna, na které se plaví Dunholmovi přívrženci, a loď z Ameriky s indiánským kouzelníkem Wovokou. Nechci toho prozrazovat zbytečně moc, jen musím říct, že vše skončilo, i přes velké překážky, dobře.
Tato kniha se mi líbila nejvíce. Možná to bylo tím, že jak se všichni vydali k tomu jednomu ostrovu v Atlantiku, přišlo mi to dost vtipné. Tato kniha je i plná zvratů. Z postav, které jsou naprostými "zlouny", se vyklubou i nápomocné "součástky" a ten, kdo vám připadal naprosto neškodný, chce všechno zkazit. Jednou z postav je i Feodora (pravnučka královny Viktorie), která byla do knihy přidána díky soutěži "Vytvoř pro třetí díl knihy vedlejší postavu". Ještě nikdy jsem o něčem takovém nečetla. Myslela jsem si, že se takové soutěže pořádají, ale moc jsem nevěřila tomu, že by autor doopravdy nějaký ten nápad použil.
Protože jsem tuto knihu četla už v běžném pracovním týdnu, musela jsem ji mnohokrát odložit, jít se učit a vzít ji zase až déle, což znamenalo, že jsem měla mezi částmi knihy občas i velké mezery. I přesto jsem byla s touto knihou navýsost spokojená.

Celkový příběh mě naprosto uchvátil. Moc se mi líbí tato témata dohromady - kouzla, Londýn, rok 1897 a vše ostatní. Mimochodem celý děj se odehrává ve čtrnácti dnech. Nevyhovují mi dlouhé kapitoly, a tak jsem zde uvítala alespoň dělení kapitol podle dějových linií s časem a místem. Jak jsem už říkala, byla jsem okouzlena ilustracemi na vnitřní straně obálky. Samotné obálky mi přijdou už trochu přeplácané, co se mi však líbí, jsou kresby oněch dopravních prostředků. Když si pozorněji prohlédnete obrázky výše, všimnete si malého kolečka ve spodní části každé obálky. Je tak zajímavě vyřešené číslování dílů. Co mě ještě trochu mrzí je to, že knihy jsou brožované. Je ale zase pravda, že jsem je mohla nosit kamkoli, protože nejsou tak těžké.
Než jsem onen třetí díl dostala, vůbec jsem o této trilogii nevěděla. A přijde mi, že se o ní ani veřejně nijak zvlášť neví. A to je chyba. Nevím, jak je možné, že tyto tituly k veřejnosti neprosákly, ale je to škoda. Myslím, že by si každý milovník fantasy přišel na své.

Samozřejmě je blbost porovnávat knihy z jedné trilogie (jednoho příběhu), ale musím říct, že mě prostě nejvíc uchvátil třetí díl. Jestli to bylo tolika nečekanými postavami i skutečnostmi, nevím. Ostatní dva jsou samozřejmě v závěsu za ním. Ale celkově by u mě trilogie dostala velice pozitivního hodnocení.

Dnes se rozloučím jedním citátem od Denise Diderota: "Bojte se člověka, který přečetl jen jednu knihu."
V překladu pro ty, co opravdu četli jen jednu knihu: "Čtěte!"

Zdroj citátu: http://citaty.net/citaty-o-knihach/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama