Únor 2016

Knížky v ringu: Věk magie (pečeť, čas a propast)

24. února 2016 v 21:08 | kikabu |  Knížky v ringu

Po delší době se opět hlásím s článkem do rubriky Knížky v ringu. Od posledního článku jsem přečetla už dost knížek, ale nějak jsem se k sepsání dalšího dokopala až teď. A dnes to budou knihy od Bernda Perpliese ze série Věk magie.


Byla jednou jedna parta IV.

18. února 2016 v 16:05 | kikabu |  Byla jednou jedna parta

Linda
Jak už jsem říkala, první týden ve škole se vůbec neučíme a seznamujeme se se svými spolužáky. Je nás ve třídě třicet a všichni jsme velice rozlišní, takže mi dělá trochu problém zapamatovat si všechna křestní jména natož pak příjmení či oblíbené filmy. Nicméně, snažím se a když teď někoho z nich potkám, vím, kdo to je.

Byla jednou jedna parta III.

9. února 2016 v 20:04 | kikabu |  Byla jednou jedna parta

Linda
Další den nám začíná škola. Na této škole je ještě fajn, že každé úterý a čtvrtek začíná vyučování až v 8:55. Protože tu všichni žáci i hodně učitelů přes týden bydlí, můžeme si to dovolit. Dnes je ale pondělí, proto se v 7:30 vydáme s Eliškou na snídani do jídelny, nejmenší budovy celého areálu, a v 7:50 už hledáme na chodbě budovy A, kde budeme mít nejvíce hodin, svoje skříňky na věci. V dlouhé řadě mi chvíli trvá, než číslo 53 najdu, ale přece se mi to podaří. Vyhrabu z tašky klíče od domu, ke kterém přibyly další tři - od intru, od našeho pokoje a od skříňky - a odemknu zámek. Dám si dovnitř pár učebnic a boty, které vyměním za pantofle.

Byla jednou jedna parta II.

1. února 2016 v 19:44 | kikabu |  Byla jednou jedna parta

Linda
Neskutečně jsem se na střední těšila. Celé prázdniny. A těším se i při cestě na ní. Konečně. Můj o dva roky starší bratr sedící vedle mě vzadu v autě tak nadšený není, ale to je mi jedno. Nenechám si jeho nemožnými řečmi zkazit první den ve škole. Tedy vlastně ještě ne ve škole ale na intru. Je totiž teprve 31. sprna, tudíž vyučování ještě nezačalo, ale poněvadž je naše střední internátní, nástup je o den dříve.