Knížky v ringu: Eleanor & Park & Fangirl

7. ledna 2016 v 17:10 | kikabu |  Knížky v ringu
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Ahojte,
hlásím se s dalším článkem z rubriky Knížky v ringu. Dnes si to u mě rozdají dvě knihy od Rainbow Rowell a to Eleanor & Park a Fangirl. So, let's go!Autor: Rainbow Rowell
Rok vydání: 2014
Počet stran: 325
Moje hodnocení: 7/10
Vlastnictví: půjčeno z knihovny

Tuto knihu jsem přečetla teprve nedávno, i když ji "už samozřejmě všichni znají hrozně dlouho". Zase se řadí do románů pro dívky (jako u J. Greena), ale v tomto případě s tím naprosto souhlasím. Což znamená, že jsem se taky trochu dala na tyhle slaďáky. S mou zálibou ve fantasy světě je to docela ku podivu.
Přiblížím děj: hlavní postavy - Eleanor (rusovlasá dívka s problémy v rodině) a Park (chlapec ze skoro bezproblémové rodiny). Nejdříve se k sobě moc nemají, ale nakonec se do sebe zamilují. Kvůli svému otčímovi však Eleanor odjede k příbuzným a s Parkem přeruší kontakty.
Toť hodně ve zkratce. Na této knize se mi líbilo, že zde nebyly jen krásné věci, ale i ty špatné. Různé příhody byly vyprávěny jak z Eleanořina pohledu tak i z Parkova a celým příběhem nás provází komiksy a hudba 80. let.
Tato kniha se mi četla velice dobře, ale nijak extra jsem z ní unešená nebyla. Byla prostě moc předvídatelná a takové knihy já nemám ráda. Sice to nebyl takový ten happyend, který můžeme vidět ve všechn amerických romantických komediích, ale i tak jsem nějak tušila, co se stane. Musím však přiznat, že když jsem po knize sahala, myslela jsem si, že bude trochu jiná. Čekala jsem, že bude ze současnosti a že to bude ještě o něco "sladší".
Nicméně, i přesto, že mě kniha nenadchla, nemůžu říct, že se mi nelíbila.


Autor: Rainbow Rowell
Rok vydání: 2013
Počet stran: 456
Moje hodnocení: 6/10
Vlastnictví: půjčeno z knihovny

Tuto knihu jsem přečetla jako první z těchto dvou a musím říct, že jsem se na ni těšila, ale bohužel mě trochu zklamala. Vážně jsem nečekala, že to bude takový románek a tak, ale opět - nebylo to zase tak hrozné.
Stručně: hlavní postavy - Cath a Wren (dvojčata), Reagan (spolubydlící Cath) a Levi (bývalý kluk Reagan). Cath špatně bere to, že se na ni Wren po nástupu na vysokou školu tak trochu vykašala. I přesto, že to jsou dvojčata. Levimu pomáhá s učením, protože má trochu problémy. Nakonec se sblíží a začnou spolu chodit. Celým příběhem nás provází fanfikce o Simonu Snowovi, které Cath píše.
Mile mě překvapilo, že je tato kniha vlastně dost odlišná, od všech ostatních. Zabývá se něčím, co je v této době dost populární, a je zábavná. Nejspíš je to mnou, ale já prostě tyhle knihy moc nevyhledávám. Dívčí romány mě prostě moc nebaví. Možná proto, že mi vytvářejí trochu klamné iluze do reálného života a to není úplně dobré.
I když jsem tuto knihu hodnotila o něco hůř než Eleanor & Park, tak se mi četla o něco lépe. I když byla vlastně hlavně o fanfikcích, tak právě úryvky těch Cathiných fanfikcí mě číst moc nebavilo. Ale jinak celkem dobrá oddychovka.

Rainbow Rowell má hodně dobré nápady na knihy, jen by mohly být ještě trochu jiné. Jenže chápu, že to je v této době hrozně těžké. Kdybych si měla vybrat mezi ní a J. Greenem, volím Johna. Nic ve zlém, jenže on je prostě... jiný.

Kdybych měla tyto knihy seřadit, tak lepší pro mě byla Eleanor & Park a Fangirl o něco horší. Bodové hodnocení tomu odpovídá.

Dnes je ten článek trochu kratší, poněvadž jsem od spisovatelky četla a sehnala jen tyto dvě knihy. Ale kdyby se naskytla možnost, přečíst si další, rozhodně neváhám. Doufám, že se vám tento článek alespoň trochu líbil a že i tak je to s touto rubrikou.

PS: V příštím článku bych chtěla trochu rozebrat dvě knihy z povinné četby - Zabijáka a Bídníky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama